kontakt@blueheven.pl

 Kiedy brałam ślub ze swoim mężem to niepotrzebna była mi intercyza. Uważałam, że będziemy zawsze razem, więc podpisywanie jakiś papierów na wypadek rozwodu jest rzeczą zbędną. Jednak jego rodzina była dosyć majętna i naciskali na to, żeby taki kontrakt został przez nas podpisany.

Adwokat był pomocny

krakowski adwokatMusiałam się zgodzić na to, mogłam jedynie negocjować warunki. Wtedy wydawało mi się, że ta intercyza się nigdy nie przyda. A jednak lata mijały, a my z mężem się coraz bardziej od siebie oddalaliśmy. Mieliśmy za mało czasu dla siebie, byliśmy zajęci pracą. Zdecydowaliśmy się na rozwód. Normalnie byłoby to bardzo skomplikowane, następował by podział majątku i rozprawy sądowe. A tak mieliśmy intercyzę, więc wszystko poszło o wiele sprawniej. W zasadzie nie nie mogliśmy się dogadać jedynie w kwestii mieszkania. Ja chciałam go sprzedać i się przeprowadzić, a mąż wolał w nim zostać. Dopiero krakowski adwokat potrafił nas pogodzić nasze interesy. Cieszę się jednak, ze większa część przeszła bez kłótni. Jak się dogadaliśmy w kwestii podziału majątku to trzeba było tylko zaplanować przeprowadzkę i gotowe. Mimo tego, ze byliśmy małżeństwem przez pięć lat to postanowiliśmy rozstać się w przyjaźni. Życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego i nawet poznaliśmy się wzajemnie z naszymi nowymi partnerami. Warto było skorzystać z pomocy adwokata, żeby rozwiązać sprawę rozwodową polubownie. Intercyza tez okazała się przydatna, szczególnie w niektórych kwestiach.

Kiedy bierze się ślub to intercyza może się wydawać zbędna, ale warto poświecić na nią swój czas i pieniądze na adwokata. Nigdy nie wiadomo jak się potoczy nasze życie, więc warto jest mieć takie zabezpieczenie, by być spokojnym w razie rozwodu. Dobry prawnik z Krakowa na pewno zadba o nasze interesy.

Zamknij