kontakt@blueheven.pl

Każdy z nas ubezpiecza się od rożnych zdarzeń np. pożaru, powodzi, na życie. Ale co należy robić, gdy dojdzie to takiego zdarzenia? i Jak poprawnie załatwić formalności, aby odszkodowania zostały wypłacone?

Kancelaria adwokacka i pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Kancelaria adwokackaZa przykład weźmy wypadek drogowy, w którym jedna ze stron ucierpiała i była ubezpieczona. Aby mogło dojść do wypłacenia odszkodowania musi mieć udział w wypadku osoba trzecia, z której to winy miał miejsce wypadek. Poszkodowany może ubiegać się o zadośćuczynienie za ból, cierpienie jakie wywołał u niego wypadek. Należy mu się także odszkodowanie, które może obejmować zwrot kosztów leczenia, dojazdów, uszkodzenia mienia. Zaraz po wypadku należy ustalić dane personalne sprawcy. Po ich zdobyciu należy sprawę zgłosić ubezpieczycielowi. Wniosek o wypłatę odszkodowania składa się do ubezpieczyciela sprawcy. Należy dobrze przemyśleć jaką kwotę chcemy dostać z ubezpieczenia, w tym celu najlepiej podliczyć wszystkie koszty i straty powstałe w wyniku wypadku. Może się zdarzyć, że ubezpieczyciel nie chce wypłacić nam odszkodowania, wtedy to prawnik powinien przejąć inicjatywę i wywalczyć dla nas to odszkodowanie. Dana kancelaria adwokacka z pewnością ma swoim koncie liczne sprawy związane z odszkodowaniami, więc powinniśmy zaufać ich profesjonalizmowi.

 

Kancelaria adwokacka zapewne policzy sobie za prowadzenie sprawy, ale poszkodowany może ten koszt wliczyć do oczekiwanego odszkodowania. Rzeszów jest miejscem, w którym działa znana kancelaria prawna, prowadząca sprawy odszkodowań.

Zamknij