kontakt@blueheven.pl

 

Zwolennicy aktywnego trybu życia oraz zdrowej diety są szczególnie zainteresowani zdrową, nieprzetworzoną żywnością. Największą pewność uzyskujemy, gdy sami przyrządzamy posiłki z produktów zakupionych w odpowiednich sklepach.

Jogurty z żywymi kulturami bakteryjnymi

żywe kultury bakteriiDo produkcji choćby jogurtów, które powinny być jednym z podstawowych elementów zdrowej diety, potrzebne są żywe kultury bakterii oraz mleko. Jeśli chodzi o mleko w zasadzie można użyć każdego rodzaju, na przykład krowiego czy koziego, tłustego lub chudego, choć warto pamiętać, że tłuste mleko da bardziej gęsty jogurt. Jeśli natomiast chodzi o bakterie, warto kupić szczepy w specjalnych sklepach mleczarskich albo w sklepach ze zdrową żywnością, w tym oczywiście również w sklepach internetowych. Dzięki specjalistycznym sklepom mamy pewność, że probiotyczne szczepy zostały właściwie przebadane i możemy ich bez obaw używać. Zapakowane są w specjalne saszetki czy fiolki, dzięki czemu mamy pewność, że opakowanie jest szczelne i dotrze do nas nieuszkodzone. Żywa flora bakteryjna dostępna jest w różnych rodzajach, a do każdej fiolki dołączony jest dokładny opis, dzięki czemu można wybrać takie szczepy, które najbardziej będą dopasowane do indywidualnych potrzeb. Szczepy mają działanie prozdrowotne, ponieważ utrzymują w prawidłowym stanie przewód pokarmowy i dlatego są zalecane prze wielu lekarzy i specjalistów. Na przykład jogurty ze szczepami probiotycznymi zrobionymi w domu są aktywne, zdrowe i pożyteczne dla organizmu, bardziej niż te, które miesiącami stoją na półkach sklepowych.

Dodawanie do produkcji na przykład jogurtów żywych szczepów bakterii jest niezbędne, żeby uzyskać w pełni zdrowy i potrzebny naszemu organizmowi produkt. Warto więc dołączyć je do listy zakupów w sklepie ze zdrową żywnością.

 

Zamknij