kontakt@blueheven.pl

Nasz czterolatek na wiosnę zaczął uczyć się jeździć na rowerze bez kółek podtrzymujących. Szło mu już całkiem nieźle, ale przewrócił się i złamał rękę. Teraz boi się wsiąść na rower. Aruś ledwo zaczął chodzić, już dostał jeździk i na nim śmigał nie tylko po domu.

Rowerki dla dzieci i pierwsza nieudana jazda

rowerki dla dzieciZabieraliśmy zabawkę również przed blok, tam młody kręcił się między większymi dziećmi na tym swoim jeździku. Arek widział, że dzieci na rowerach jeżdżą dużo szybciej, dlatego szybko zaczął próbować wsiadać na ich rowerki. Jak tylko miał wystarczająco długie nogi, żeby dosięgnąć do pedałów, poszliśmy do sklepu oglądać rowerki dla dzieci. Oczywiście wróciliśmy z własnym egzemplarzem. Chłopak szybko nauczył się pedałować i kierować. Od tego czasu wyjście z domu wiązało się z zabraniem roweru. W tym roku zaproponowaliśmy mu, że jak się nauczy jeździć bez bocznych kółek, to kupimy mu nowy, większy rowerek. Oczywiście nie trzeba było go namawiać. Mąż kółka odkręcił i zaczęły się ćwiczenia. Na zmianę z mężem biegaliśmy podtrzymując rower i młodego. W końcu złapał równowagę i zaczął już jeździć samodzielnie, a my biegaliśmy już tylko obok, tak na wszelki wypadek. I wypadek się zdarzył, a mąż choć był blisko nie zdążył podtrzymać syna. Arek tak nieszczęśliwie się przewrócił, że złamał rękę. Oczywiście mocno się przestraszył. Po zdjęciu gipsu nasz synek zażyczył sobie, żeby mu znowu przykręcić boczne kółka. Nie uważamy z mężem, żeby to był dobry pomysł. Szkoda, żeby za jakiś czas Arek musiał od nowa uczyć się utrzymywania równowagi. Pomyśleliśmy więc, żeby kupić młodemu rowerek biegowy Skip Hop. Jeżdżąc na nim, Arek powinien czuć się bezpiecznie, bo przecież zawsze będzie mógł podeprzeć się nogami, a przy okazji nadal będzie ćwiczyć utrzymywanie równowagi.

Jednym słowem, nie cofnie się. Powiedzcie, czy Wy również myślicie, że to dobry pomysł. Czy może tak jak dziadkowie Arka uważacie, że nie powinniśmy kupować biegówki, tylko dać dziecku czas, by się przełamał i znowu usiadł na swój rower?

Tu znajdziecie najlepszy sklep dla dzieci – twoja-przygoda.pl

Zamknij