kontakt@blueheven.pl

 

Żeglowanie jest jednym z najczęstszych sposobów na spędzanie wolnego czasu nad wodą. Do dyspozycji mamy zawsze dwa rodzaje łodzi żaglowe lub motorowe, lecz coraz częściej na łodziach motorowych można zauważyć liczbę panele słoneczne, które wspomagają silnik spalinowy, przez co nie zużywa on tak dużo paliwa,a  co za tym idzie chronione jest nasze bezcenne wodne środowisko.

Ekologiczne łodzie motorowe

panele słoneczne do łodziNa jeziorach szczególnie w okresie letnim zawsze jest duży ruch, gdyż żeglowanie jest jednym z popularniejszych form odpoczynku w ostatnim czasie. Żeglując sobie można cieszyć się bieżącą chwilą i nie przejmować się niczym, gdyż możemy się w pełni wyciszyć. W żeglowaniu jest niemal tyle samo zwolenników łodzi motorowych co żaglowych, więc każdy może wynająć sobie idealne dla niego łódź. Jednak jak wiadomo łodzie motorowe zużywają sporo paliwa, i przyczyniają się to zatruwania środowiska w pewnym stopniu. W  związku z tym na nowych łodziach, które są produkowane od tego roku w standardzie mają być na wyposażeniu panele słoneczne do łodzi, co pozwoli na ekologiczną żeglugę łodziami motorowymi. Na środku jeziora słońce zawsze grzeje najmocniej, przez co baterie słoneczne maja dostęp do czystego źródła energii i szybko się ładują, bo w okolicy nie ma żadnego cienia, dzięki temu mogą one wspomóc silnik motorowy i dostarczyć mu energii, żeby nie musiał on palić tyle paliwa, a ilość energii dostarczanej przez baterie słoneczne dochodzi nawet do pięćdziesięciu procent.

Dzięki nowoczesnym panelom na łodziach motorowych, środowisko wodne będzie jeszcze bardziej czyste i bezpiecznie, przez co więcej organizmów żywych będzie mogło się rozwijać bez toksyn w wodzie, które bywają bardzo niebezpieczne, ale dzięki specjalnym łodziom się to zmienia. 

 

Zamknij