kontakt@blueheven.pl

Nigdy nie miałam problemu z akceptacją samej siebie. Mam dość oryginalną urodę i przyzwyczaiłam się do tego, że mogę wzbudzać zainteresowanie. Czasem sprawia mi to frajdę, czasem męczy – jak różne rzeczy w życiu. Dlatego, gdy dowiedziałam się u okulisty, że muszę nosić okulary, powiedziałam nie.

Czy noszenie kolorowych soczewek kontaktowych jest bezpieczne?

soczewki kontaktowe - BiałystokNie chciałam, by kolejna rzecz w moim wyglądzie przyciągała uwagę. Pomyślałam o soczewkach kontaktowych. Gdy zbuntowana wychodziłam od okulisty, nie wiedziałam jeszcze, że jeśli wybiorę soczewki to przecież i tak muszę mieć na nie receptę, jeśli chce by były najlepsze dla mojej wady wzroku. Jednak, gdy wpisałam w googlach soczewki kontaktowe – Białystok, znalazłam coś co przykuło moją uwagę. Mogłam mieć soczewki kolorowe. Pamiętam, że kiedyś chciałam mieć szkła kontaktowe, które zmieniają kolor oczu, ale dowiedziałam się, że nawet i takie, które nie korygują wzroku, powinny być dobrane przez specjalistę. Wtedy odpuściłam, teraz nie miałam zamiaru. Chciałam mieć soczewki kontaktowe, które zmienią mi kolor oczu, więc wróciłam po receptę. Dwa tygodnie później znów przyciągałam wzrok i ciekawość innych, stwierdzając, że właściwie lubię to. Bardzo, na mój humor, wpłynęło też to, że widzę lepiej. Zaczęłam dostrzegać szczegóły, które wcześniej mi umykały. Nie sądziłam, że soczewki tak podniosą mi komfort życia. Czułam się pewniej za kierownicą i czytałam to co było napisane „drobnym druczkiem”. Nabyłam wiedzę o rodzajach soczewek i rodzajach kropli do oczu, ciesząc się, że nie muszę nosić okularów.

Ostatnio czasy się zmieniły i już wiele rzeczy można dostać bez recepty, ponieważ stały się całkowicie bezpieczne dzięki technologii. Dzięki zerówkom, moje koleżanki zmieniły sobie kolor oczu, nie mając żadnych wad wzroku. Kiedyś nie było to możliwe, lecz obecnie ograniczenia znikają, a granice zostają zniesione.

Zamknij