kontakt@blueheven.pl

 

Mam pomysł na to, jak zarobić. Jest to koncepcja własnego biznesu. Mam zamiar otworzyć swój własny dom opieki. Uważam, że takie przestrzenie są potrzebne, a wciąż nie ma ich dość. Oczywiście, mój dom dla seniorów byłby miejscem lusksusowym. Dbałabym o wszystkie potrzeby mieszkańców.

Prywatny dom opieki – tani, ale dobry

niedrogi prywatny dom opiekiChciałabym, żeby wokół budynku znajdował się rozległy teren, jak w amerykańskich filmach. Seniorzy mogliby do woli przechadzać się po przylegającym do domu parku albo ogrodzie. Wiem, że byłaby to na pewno droga inwestycja, ale wskazana. Chcę, aby był to niedrogi prywatny dom opieki. Musi być jednak na odpowiednim poziomie. Poza tym, że chcę zarobić, mam także poczucie misji. Nie chcę bogacić się na czyimś nieszczęściu. Zamierzam zapewnić seniorom i ich rodzinom wszystko, co najlepsze, a pieniędzy będę brać tylko tyle, ile potrzeba, aby ten cały biznes utrzymać, i abym ja także mogła zarobić na godne życie. Nic więcej mi nie potrzeba. Nie zamierzam zdzierać z ludzi ostatniego grosza. To nie będzie ekskluzywny dom dla najbogatszych. To ma być miejsce także dla ludzi mniej zamożnych, którzy nie mogą swoim bliskim zapewnić dostatecznej opieki we własnym zakresie. Jest to zawsze kwestia problematyczna, więc chcę pomóc. Denerwują mnie opinie na temat domów opieki, często negatywne. One jednak nie biorą się znikąd. Na pewno częściowo wynikają z uprzedzeń, ale też z tego, że nie wszędzie seniorzy mają zapewniony rzeczywiście właściwy komfort. Czują się więc w takich domach strasznie, a mi zależy, aby mogli żyć godnie.

Wielu z nich pewnie nie marzyło o znalezieniu się w domu opieki, więc zamierzam przynajmniej umilić im pobyt i sprawić, że może zmienią zdanie, co do mieszkania w takim domu seniora. Będą mieli u mnie małe pokoiki, aby mieli dostateczną prywatność. Będą mieli dobre posiłki i zorganizowane zajęcia, ale dla chętnych i bez dodatkowych opłat. To tylko niektóre moje pomysły.

 

Zamknij