kontakt@blueheven.pl

Każde pomieszczenie w naszym domu potrzebuje innego rodzaju grzejnika. Wymiana kaloryferów więc wymaga od nas posiadania odpowiedniej wiedzy. Musimy na początku odpowiednio dobrać moc grzejnika oraz materiał, z którego jest wykonany. W ostatniej kolejności decydujemy też o wyglądzie grzejnika, który, jakby nie patrzeć, staje się elementem aranżacji wnętrza. 

Wybieramy grzejnik do naszego domu

grzejniki łazienkoweJeżeli montujemy nowy grzejnik w naszym domu to pamiętajmy, że  musi on mieć odpowiednią moc, dostosowaną do zapotrzebowania na ciepło w danym pomieszczeniu. Każde z nich ma inną wielkość oraz zastosowanie, dlatego też inną moc będą miały grzejniki pokojowe, inną grzejniki łazienkowe, jeszcze inną te w przedpokojach. Grzejnik musi mieć też odpowiednie wymiary. Pozostając przy łazience- tutaj warto wybrać taki grzejnik, który będzie można swobodnie regulować i wyłączać na czas, w którym nie korzystamy z łazienki. PO co bowiem bez sensu marnować prą.  Materiał, z jakiego jest zrobiony grzejnik, jego pojemność wodna oraz konstrukcja mają duży wpływ na jakość ogrzewania. Ciepło może być rozmieszczane za pomocą rozgrzanego powietrza lub wody. Jak chodzi o materiał do wyboru mamy przede wszystkim kaloryfery żeliwne oraz aluminiowe. Te ostatnie są bardzo popularne, jednak to te pierwsze sprawdzają się lepiej, chociażby ze względu na ich trwałość i odporność na korozję. Warto więc czasami się dobrze zastanowić przeda zakupem odpowiedniego kaloryfera do naszego domu. 
 
Wymieniając ogrzewanie w naszym domu pamiętajmy o tym, że zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze na rozmiar pomieszczenia. Szczególnie małe są na przykład łazienki. To tam zazwyczaj montuje się najbardziej nietypowe grzejnki, które można dowolnie regulować. Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego kaloryfer będzie wykonany. 

Zamknij