kontakt@blueheven.pl

Mój brat założył ostatnio nową firmę, w której jego wspólnikiem jest jego najlepszy przyjaciel, Maciej. Długo zastanawiali się nad nazwą dla swojej nowej firmy, ale jednogłośnie zgodzili się na nazwanie jej „Czysty biznes”. Ta nazwa nawiązuje do ich głównego zajęcia, jakim jest czyszczenie dywanów.

Pranie tapicerki – potrzebna usługa?

pranie tapicerkiMają służące specjalnie do tego maszyny, które przerażają swoimi wielkimi rozmiarami. W swojej ofercie mają także pranie tapicerki na terenie Warszawy i pranie wykładzin, odbywające się na podobnych zasadach. Tylko do tapicerek mają specjalnie skonstruowane, małe urządzenia przypominające odkurzacze. Urządzenia te mają kilka rodzajów wymiennych szczotek i specjalny pojemnik na proszek, który jest rozpylany na tapicerkę podczas prania. Ostatnio sąsiad spytał mojego brata, czy do ich obowiązków należy też pranie dywanów, więc brat bez dłuższego zastanawiania się odparł, że mogą się tym zająć. Praniem dywanów zajmuje się ta sama maszyna, co ich czyszczeniem. Co do konkurencji – Warszawa jest dużym miastem, więc niestety ich zakład ma dość dużo konkurentów, ale mają bardzo atrakcyjne ceny, więc klienci zawsze ich odwiedzają. Jakość usług także jest wysoka, więc jeśli ktoś już raz przekona się, że warto tu oddać do czyszczenia swój dywan, to zazwyczaj wraca za każdym razem. Tak właśnie zdobywa się klientów – czasem warto poświęcić się i trochę obniżyć cenę, żeby mieć zapewnionych stałych klientów. Jeśli praca wykonywana będzie jak najlepiej, to zawsze zadowoleni klienci będą polecać zakład swoim znajomym. Firma mojego brata prosperuje od niedawna, a już mają wielu sympatyków. Maciej, wspólnik mojego brata, zadbał również o reklamę w mieście. Wydrukował dużo ulotek oraz wynajął bannery reklamowe w centrum miasta.

Ponadto zareklamował swój zakład nawet na własnym samochodzie, ponieważ często jeździ po mieście, jest więc szansa, że ludzie z różnych dzielnic Warszawy będą przyjeżdżać żeby skorzystać z usług tej firmy. Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł na biznes i życzę mojemu bratu, żeby jego firma się znacznie rozwinęła.

Zamknij