kontakt@blueheven.pl

Ostatnimi czasy coraz więcej Polaków decyduje się na posiadanie tarasu. Dlaczego? Ponieważ jest to idealne miejsce na odpoczynek latem, na spotkanie z przyjaciółmi i zabawę z dziećmi. Można tam wstawić meble, które dopełni się stylowymi dodatkami. Dodatki te sprawią, że taras będzie miał swój indywidualny charakter.

Donica w przestrzeni tarasowej

donice betonoweTaras ma nam pomóc łączyć dom z naturą. Dlatego na tarasie umieszczamy różnego rodzaju rośliny, które harmonizują nam te dwie przestrzenie. Oczywiście każdy z nas zrobi to w inny sposób. Jedni postawią rządek małych plastikowych doniczek, a w nich malutkie kwiatuszki w kolorach tęczy. Inni natomiast będą chcieli na tarasie rośliny niewymagające zbyt wielkiej pielęgnacji jak kaktusy. Jednak bez względu na to jakie mamy preferencje i jaki będzie nasz taras, na pewno będą do niego pasowały donice betonowe. Beton to materiał bardzo trwały, który jest odporny na różne czynniki atmosferyczne. Ponadto dziś obróbka betonu jest na doskonałym poziomie i możemy otrzymać cudowną donicę, która w niczym nie przypomina obskurnego betonu, jaki niestety często mamy przed oczami. W takiej donicy, która może być większych rozmiarów, możemy umieścić nawet kilka roślin. Oczywiście nim tak postąpimy warto sprawdzić czy dane rośliny potrafią ze sobą współpracować i czy wzajemna obecność nie przeszkadza im. Taka donica na pewno będzie idealnym elementem łączącym ciepło domu i surowość krajobrazu. Ceny takich donic obecnie są bardzo kuszące, co ułatwi nam podjęcie takiej decyzji.

Betonowa donica bez wątpienia ma coś w sobie. Niektórym może wydawać się ona zbyt zwyczajna, ale to właśnie jej uniwersalność jest bardzo kusząca. Dzięki temu bez względu na to jak będziemy chcieli udekorować taras, ona zawsze będzie nam tam pasowała.

Zamknij