kontakt@blueheven.pl

Często spotykam się z twierdzeniem, jakoby nie zawsze inwestowanie w nowe technologie było czymś dobrym. Czasem niektóre wynalazki są ślepą uliczką rozwoju naukowego, i po pewnym czasie upadają biorąc ze sobą na dno wszystkich inwestorów, naukowców, oraz resztę ludzi, którzy się tym interesowali.

Uważam jednak, że kwestia motoreduktorów wygląda nieco inaczej

motoreduktorPrzede wszystkim jest to wynalazek pochodzący z branży napędu elektrycznego. Wszyscy wiemy, że nieodnawialne źródła energii prędzej czy później będą musiały odejść do lamusa, i jedyne samochody, które zostaną na drogach, będą napędzane elektrycznie, solarnie lub na wodór. Być może nie nastąpi to w przeciągu kilku kolejnych lat, ale z pewnością prędzej czy później ten scenariusz stanie się faktem. Dlatego właśnie inwestowanie w motoreduktor, tak samo jak w cokolwiek innego związanego z nowoczesnymi sposobami napędzania samochodów, może skończyć się dla inwestora tylko dobrze. Oczywiście istnieją projekty, które zapewne okażą się być niewypałami, tak samo jak inne, którym obecnie daje się małe szanse mogą zrewolucjonizować polski rynek. Nikt nie ma szklanej kuli, która z całą pewnością będzie w stanie wskazać nam drogę, którą podąży świat. Mimo wszystko jednak, póki co wszystko wyraźnie wskazuje na to, że jest to jedna z branż, które są najpewniejsze z punktu widzenia inwestorów. Rozproszenie inwestowanego kapitału na kilka projektów i firm jest niemal gwarancją tego, że w ostatecznym rozrachunku wyjdziemy bardzo korzystnie na tych posunięciach. Ludzie wiedzą to – stąd bierze się coraz większe zainteresowanie akcjami i firmami projektującymi proekologiczne technologie.

Jedną z najlepszych zalet tych właśnie firm jest niewątpliwie to, że zarabiam pieniądze finansując coś, co bardzo mi się podoba. Nawet jeśli nie miałoby to być aż tak dochodowe, i tak starałbym się w miarę swoich możliwości wspierać rozwój technologii, dzięki którym świat będzie czystszym, i bardziej zielonym miejscem.

Zamknij