kontakt@blueheven.pl

 

Oleje opałowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki. Mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i zakładach przemysłowych. Ogrzewanie olejowe jest bardzo wydajne i tanie, dlatego przedsiębiorcy mogą ogrzewać swoje hale właśnie takim olejem. Musza jednak go gdzieś przechowywać.

Zakup dwupłaszczowego zbiornika z przeznaczeniem na przechowywanie oleju

zbiorniki dwupłaszczowe na olejZbiornik dwupłaszczowy znajduje zastosowanie przede wszystkim w magazynach gdzie dostęp do nich jest utrudniony oraz posiadają niewielką powierzchnię. Praktycznie wszystkie zbiorniki dwupłaszczowe na olej opałowy posiadają ochronę przed zapachem, który mógłby się uwalniać na zewnątrz. Są one produkowane pod ścisłą kontrolą jakości, szczególnie ochrony przeciwpożarowej. Posiadają atest, co jest ważne przy zakupie takiego zbiornika do przechowywania olejów opałowych. Posiadają system ostrzegawczy o ewentualnym przecieku oleju oraz wskaźnik napełniania, które są zintegrowane z wanną wychwytującą – nieprzesiąkliwą. Taki system jest przydatny szczególnie do modernizacji kotłowni. Zbiornik wewnętrzny w takim urządzeniu powinien być samonośny. Powinien też mieć możliwość wielu wariantów ustawień w różnych pozycjach, oraz na niewielkich przestrzeniach. Bardzo ważne są także faktyczne potrzeby danych użytkowników i przy wyborze takiego zbiornika należy uwzględnić swobodny dobór jego pojemności. Zbiorniki znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w firmach transportowych, ale nie tylko.

Także firmy budowlane, czy gospodarstwa rolne posiadają takie zbiorniki, jeśli ich flota pojazdów jest właśnie zasilana olejem napędowych. Różne przeznaczenie i popularność zbiorników na olej czyni je towarem bardzo praktycznym i przydatnym w wielu branżach przemysłowych, czy gospodarstwach domowych.

 

Zamknij