kontakt@blueheven.pl

Basen może służyć latami, ale tylko pod warunkiem, gdy będzie się o niego dbać. Dlatego warto poznać kilka zasad dbania o basen. Na wstępie trzeba podkreślić, że zawsze należy przestrzegać zasad znajdujących się w instrukcji użytkowania. Producent basenów umieszcza ją na opakowaniu lub w środku.

Baseny ogrodowe poliestrowe są wytrzymałe

baseny ogrodowe poliestroweNiektóre informacje mogą znajdować się na basenie (jak na przykład poziom maksymalnego wypełnienia). Baseny ogrodowe powinno się umieścić na miękkim podłożu, należy sprawdzić czy na ziemi nie znajdują się żadne kamienie, które mogłyby przebić basen. Nawet mały kamyczek kiedy jest ostry może przebić się i zrobić dziurę. By jeszcze lepiej zabezpieczyć basen przed taką sytuacją warto podłożyć pod niego matę zabezpieczającą. Istnieją także płachty na basen, by zabezpieczyć go przed owadami. Baseny kąpielowe powinny być ustawiane z dala od roślin, z szczególnym uwzględnieniem krzewów, które mogłyby przebić powierzchnię basenu. Baseny ogrodowe poliestrowe są bardziej wytrzymałe, ale na nie również trzeba uważać. Kiedy wybierze się już miejsce na basen na prostym terenie (nierówny teren mógłby odkształcić basen) pozbawionym kamieni, z dala od krzewów i drzew, będzie można się cieszyć basenem przez cały sezon. Należy pamiętać, że po sezonie umiejscowienie basenu też jest bardzo ważny. Basen po spuszczeniu wody powinno się osuszyć i schować w suchym miejscu. Wilgotne miejsce może uszkodzić materiał, z którego został wykonany basen. Dobrze zabezpieczony basen powinien służyć długo. Podczas użytkowania również należy uważać by czasem nie przebić basenu. Jeśli jednak taka sytuacja się zdarzy można w hipermarkecie kupić specjalną taśmę do łatania. Niestety, jeśli już do tego dojdzie trzeba będzie się zastanowić nad kupnem następnego. Warto zapoznać się z ofertą basenów, najlepiej wyszukać w Internecie.

Dobrym pomysłem będzie porównanie ofert, by znaleźć tę najlepszą i spełniającą wszystkie wymagania i potrzeby. Najważniejszą kategorią przy wyborze powinna być wytrzymałość materiału, który został użyty.

Zamknij