kontakt@blueheven.pl

Prawdopodobnie gdybym wcześniej interesował się właściwościami zdrowotnymi przekąsek takich jak np. orzechy włoskie, to nie tylko polepszyłbym swoje samopoczucie, ale również zaoszczędził masę pieniędzy, wydanych na batony, cukierki i chipsy. Co więc warto wiedzieć o orzechu włoskim?

Zdrowotne właściwości orzechów włoskich

masło z orzechów włoskich o pysznym smakuMoja przygoda ze zdrowym odżywianiem, zaczęła się właśnie od orzechów włoskich. Poszukując któregoś dnia przekąski okazało się, że cały mój zapas chipsów i batoników został wyczerpany. Natrafiłem jednak na paczkę orzeszków włoskich, które szybko opróżniłem. Zadziwiające było to, że po ich spożyciu czułem się zupełnie inaczej, niż po spożyciu innych przekąsek. Byłem syty i pełen energii do działania, przeciwnie niż to miało miejsce po spożyciu innych produktów. Zacząłem systematycznie spożywać orzechy. Szczególnie przypadło mi do gustu, masło z orzechów włoskich o pysznym smaku. Gdy zauważyłem jakie dobroczynne działanie mają na mnie orzechy włoskie, zacząłem bardziej się nimi interesować. Okazało się, że dają bardzo dużo energii, pochodzącej ze zdrowych odmian tłuszczy (omega 3) oraz posiadają wysoką zawartość substancji odżywczych i witamin. Inny istotny ich składnik to kwas alfa- linolenowy, który pozytywnie działa na nasz układ krążenia. Orzechy włoskie znacząco podnoszą poziom tych kwasów we krwi, regulując tym również poziom cholesterolu. Masło z orzechów włoskich jest już stałym komponentem mojej diety i choć jest kaloryczne (głównie w postaci zdrowych form tłuszczy) to jednak sprawia, że udaje mi się utrzymać wysoką sprawność fizyczną i dobrą linię.

Należy również dodać, że posiadają dużą ilość wysoko jakościowego białka, oraz niski indeks glikemiczny co sprawia, że następuje znaczne obniżenie łaknienia. Niektóre badania donoszą, że stosowanie produktów o niskim indeksie glikemicznym zapobiega zawałom serca, cukrzycy typu 2, a także nowotworom.

Zamknij