kontakt@blueheven.pl

 

Często nie chcemy się przyznawać nawet przed samym sobą, że nie radzimy sobie z własnymi problemami. Z biegiem czasu jednak nierozwiązane rosną do tak wielkich rozmiarów, iż gubimy się całkowicie i przestajemy wierzyć, że kiedykolwiek jeszcze nasza psychika wróci do normy.

Jak pomogli mi psychiatrzy?

psychiatra jelenia góraPrzez wiele lat zmagałam się z nawracającymi stanami depresji wywołanej moją wagą. W szkole dzieciaki bardzo mi dokuczały z powodu nadwagi i to zakorzeniło w mojej głowie myśli, że jeśli tylko schudnę na pewno wszystko się zmieni. Ciężko ćwiczyłam i z pomocą dietetyka udało mi się uzyskać wymarzoną sylwetkę, lecz poza nią w moim życiu nie zmieniło się absolutnie nic. Mój stan psychiczny wręcz się pogorszył i przez strach przed powróceniem do dawnych kilogramów zaczęłam mieć zaburzenia odżywiania o których uświadomił mnie dopiero psychiatra Jelenia Góra, czyli moje miasto, okazało się mieć doskonałego specjalistę, który pomógł mi uporać się ze wszystkimi problemami. Oczywiście moje leczenie opierało się zarówno na psychoterapii, jak i na przyjmowaniu leków, lecz kiedy przyznałam się przed psychiatrą iż boje się łykać tabletki z obawy przed przytyciem, ten przepisał mi zamienniki które nie powodują zatrzymania wody w organizmie. Niestety mój poprzedni psychiatra nie zwracał uwagi na to, że panicznie boję się przytyć i jeśli tak się stanie, całkowicie się załamię, lecz psychiatra z Jeleniej Góry dopasował leczenie tak, abym nie musiała się o nic martwić.

Czasami mówi się o tym, że dostosowanie odpowiednich leków wymaga czasu i niestety bywa, że dobiera się je metodą prób i błędów. W moim przypadku psychiatra dobrał mi odpowiednie dawki już za pierwszym razem ponieważ już po miesiącu zauważyłam znaczące zmiany w moim samopoczuciu. Dziś po dawnych problemach nie widzę śladu i muszę przyznać, że wreszcie czuje się pewna siebie oraz piękna. 

 

Zamknij