kontakt@blueheven.pl

Bardzo modne w ostatnich latach stały się mieszkania nowoczesne, ale jednocześnie przytulne i funkcjonalne, zawierające dużo drewnianych elementów. Te właśnie cechy należą do stylu skandynawskiego. Nie trzeba jednak remontować całego domu, by nasze lokum nabrało właśnie takich walorów. Wystarczy kilka sprawdzonych pomysłów i gotowe!

Najważniejsze cechy stylu skandynawskiego

styl skandynawski - sklepJedną z podstawowych cech stylu skandynawskiego jest dominacja bieli. Białe meble i białe ściany mają stanowić naturalne tło dla innych ozdób. Tak naprawdę jednak chodzi o to, abyśmy sami mogli określić, co chcemy wyeksponować. W pomieszczeniu z dominacją bieli i beżu każdy ciemniejszy i jaskrawy element będzie się wyróżniać. Nie jest trudno znaleźć akcesoria podkreślające styl skandynawski – sklep internetowy pomoże nam przejrzeć ofertę, choć lepiej zawsze zobaczyć towar na żywo. Bardzo ważnym pomieszczeniem w przypadku mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim jest salon. Kanapa może być biała, ale nie musi. Dobrze sprawdzi się też np. granatowa. Zalecane jest by wyposażyć kanapę w stylowe narzuty i poduszki. To wprowadzi pewien przemyślany nieład do salonu i dzięki temu stanie się on dużo bardziej przytulny. Także drewniane półki, wazony z kwiatami oraz fotele z drewnianymi oparciami będą stanowić jego świetne uzupełnienie. Ściany możemy ponadto pokryć obrazami lub fotografiami w takim stylu, jaki lubimy (najlepiej sprawdzi się jednak sztuka impresjonistyczna lub nowoczesna).

Mieszkanie w stylu skandynawskim jest dobre wtedy, gdy każdy kto do niego wejdzie zaczyna czuć się jak u siebie. Powinno jednocześnie wzbudzać zachwyt nad tym, jakie jest proste i funkcjonalne. Wygoda to podstawowa cecha stylu skandynawskiego, dlatego meble muszą być proste, mocne i użyteczne.

Zamknij