kontakt@blueheven.pl

Często wiele osób nie widzi różnicy między wizytą u kosmetyczki, u specjalisty od medycyny estetycznej, czy też u chirurga plastycznego. W końcu we wszystkich przypadkach jest to ingerowanie w nasz wygląd, różni się to jednak stopniem owej ingerencji.

Medycyna estetyczna jest czymś pomiędzy

medycyna estetycznaNajmniej działa kosmetyczka. Może nam robić oczyszczenie twarzy, nakładać maseczki, wcierać kremy, czy zaoferować jakieś zabiegi przeciwzmarszczkowe. Na codzienne sprawy czy na mniejsze defekty będzie ona pomocna, ale w przypadku większych problemów sobie nie poradzi. Specjalista od medycyny estetycznej może nam podać botoks, wykonywać zabiegi laserowe, zabiegi światłem, zna się na usuwani tatuażu, na odchudzaniu, skleroterapii czyli na leczeniu żylaków, czy też zaoferuje nam liczne zabiegi odchudzające i na cellulit. Medycyna estetyczna jest czymś pomiędzy kosmetyka i chirurgią. Może ona zmienić nasz wygląd, na przykład pozbędziemy się zmarszczek dzięki botoksowi, jednak nie będzie to zmiana trwała. Taka może zaoferować nam jedynie chirurg z Bydgoszczy. On najpierw przeprowadzi z nami wywiad, zrobi usg w razie potrzeby, a my będziemy jeszcze długo dochodzić do siebie po operacji, zanim zniknie opuchlizna i zaczerwienienie wokół blizn i cięć. Jednak chirurgia oferuje nam drastyczne i trwałe odmieni wyglądu.

Możemy zoperować sobie za duży nos, odstające uszy, czy odessać tłuszcz. Dzięki temu powinniśmy wyglądać lepiej. Zatem zanim wybierzemy jakiś zabieg dla siebie to warto jest się zastanowić czego nam potrzeba i gdzie się zgłosimy.

Źródło: Medevaq.pl Bydgoszcz

Zamknij