kontakt@blueheven.pl

Oczyszczanie wszelkich odpadków pochodzenia ludzkiego stało się niezwykle popularne w ostatnich czasach, a można powiedzieć, że stało się wręcz naszym obowiązkiem, który w pewnym sensie oczyszcza nasze sumienie. Aktualnie oczyszczamy odpady z wielu źródeł, czy to śmieci, kanalizacja, kompost, czy zużyte pojemniki, praktycznie wszystko to wykorzystujemy w jakiś ponowny sposób.

Rosnąca popularność biologicznych oczyszczalni ścieków

biologiczne oczyszczalnie ścieków - PoznańPrzydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się szybko rosnącą popularnością w naszym kraju. Warto przecież przejmować się ochroną środowiska i zacząć ją od własnego, najbliższego otoczenia. Oczyszczalnie te są zdecydowanie bardziej funkcjonalne i efektywne niż tradycyjne szambo, które jest nieporównywalnie droższe. Gdy mamy zamontowane takowe, musimy się liczyć z wizytami wozu asenizacyjnego, oraz sporymi kosztami, które rocznie mogą sięgać nawet dziesiątek tysięcy. Dodatkowo posiadając szambo zanieczyszczamy środowisko i produkujemy nieprzyjemny zapach. Może warto więc zwrócić uwagę na biologiczne oczyszczalnie ścieków – Poznań i jego okolice przykładowo liczą już spory odsetek przydomowych oczyszczalni, gdzie doganiają one szybkimi krokami szambo tradycyjne. Dodatkowo oczyszczalnie te są niezwykle tanie w eksploatacji, a więc montaż takowej oznacza nie tylko ochronę środowiska naturalnego, ale także oszczędność funduszy. Jedynym minusem i kosztownym elementem jest jej kupno i montaż, jednak można liczyć, że ta inwestycja zwróci się dość szybko.

Sporo krajów wysoko rozwiniętych już dawno zabroniło montowania szamb tradycyjnych, gdyż widzą to jako niepraktyczne zanieczyszczanie środowiska. Jest to w pewnym sensie dobre, gdyż przerzucając się na oczyszczalnie chronimy naszą planetę, która ma posłużyć w przyszłości jeszcze bardzo wielu pokoleniom. Dlatego też nie powinniśmy jej niszczyć i eksploatować do granic możliwości, a takie małe kroki zdecydowanie mogą pomóc.

Zamknij