kontakt@blueheven.pl

Beton to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w budownictwie. Charakteryzuje go trwałość i łatwość rozrobienia. Jak wszystko jednak, przez lata narażony jest na czynniki fizyczne i chemiczne. Dlatego należy odpowiednio go chronić. Bez zapobiegania dochodzi do pęknięć i zarysowań. W tym przypadku pomoże jedynie odbudowa betonu.

Wypełnianie szczelin i zarysowań w betonie

renowacja betonuBeton to materiał odporny na ściskanie, jest jednak podatny na uszkodzenia mechaniczne typu zarysowania, pęknięcia. Zewnętrzne elementy narażone są na działanie czynników atmosferycznych, szczególnie te niewykończone pytkami lub nieotynkowane. W szczególności szkodliwe jest duże nasłonecznienie, wilgoć oraz mróz. W czasie twardnienia masy dochodzi do skurczeń materiału. Mogą pojawić się drobne pęknięcia, a co ważne nawet najmniejsze z nich należy jak najszybciej naprawić. W przeciwnym razie do szczelin może dostać się woda, która zimą zamarznie rozsadzając materiał. W związku z powyższym potrzebna będzie renowacja betonu. W przypadku małych pęknięć i szczelin posłuży temu specjalna zaprawa montażowa, najlepiej szybko wiążąca. Charakteryzuje się tym, że bardzo szybko wiąże materiał. Aby nowa zaprawa dobrze przylegała, najpierw należy dobrze oczyścić szczelinę, następnie ją zagruntować. Potem nakłada się specjalną masę, czyli  mieszankę wypełniaczy, cementu i środków modyfikujących, co powoduje większą przyczepność warstw. Dopiero na koniec wypełnia się zakamarki zaprawą. Dzięki takiemu układowi renowacja betonu na pewno się powiedzie.

Każdy, kto jest perfekcjonistą nie pozwoli na niszczenie betonu obok własnego domu. Aby do tego nie doszło, należy ochraniać go specjalnymi preparatami. Jeśli jednak o tym zapomnimy, istnieje możliwość odnowy materiału. W tym przypadku możemy skorzystać ze specjalistycznych firm budowlanych.

Zamknij