kontakt@blueheven.pl

 

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi. Na pewno nie jest to łatwe zadanie. Właściciele budynków często sobie z nim nie radzą, bo pracy jest naprawdę dużo. I wcale nie chodzi tu tylko o pracę papierkową, czyli regularne wypełnianie wszystkich dokumentów.

Zarządcy reprezentujący całą wspólnotę mieszkaniową

kompleksowe administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi w KrakowieW budynkach zawsze może dojść do jakichś uszkodzeń czy innych awarii, o których w pierwszej kolejności informowany jest właściciel. Na szczęście zarządcy nieruchomości mogą się wszystkim zająć, bo to oni będą kontaktować się z najemcami w imieniu właściciela. Na początku zawsze przygotowywany jest plan gospodarczy danej wspólnoty mieszkaniowej. Firma zarządzająca ma za zadanie zrealizować taki plan w ciągu jednego roku. Takie kompleksowe administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi w Krakowie staje się coraz bardziej popularne. Zadaniem zarządców jest nie tylko realizować stworzony wcześniej plan gospodarczy. To oni będą reprezentantami całej wspólnoty – oczywiście na podstawie udzielonego im wcześniej pełnomocnictwa. Zarządcy będą reprezentować wspólnotę mieszkaniową zarówno przed osobami fizycznymi jak i przed urzędami państwowymi. To właśnie oni będą kontaktować się z różnymi organami administracji samorządowej. Mogą nawet reprezentować wspólnotę przed bankami, pocztą czy wieloma innymi instytucjami. Wcześniej tym wszystkim zajmował się właściciel, który tak naprawdę nie miał czasu na nic innego.

Teraz może się tym zająć profesjonalna firma zarządzająca, która ma doświadczenie w tej kwestii. Warto powierzyć administrowanie wspólnoty mieszkaniowej komuś, kto się na tym zna i ma już pod swoją opieką co najmniej kilka takich wspólnot. Firmy zajmują się administrowaniem bloków mieszkalnych, kamienic i nie tylko.

 

Zamknij