kontakt@blueheven.pl

Rowery trekkingowe to w dalszym ciągu najbardziej uniwersalny sposób przemieszczania się na dwóch kółkach. Obok budżetowych rowerów MTB oraz wchodzących na rynek rowerów szutrowych, trekking to wciąż najlepsza opcja dla osoby szukających najbardziej wszechstronnego roweru. Ich konkretne modele mogą różnić się od siebie detalami, które są wybierane w zależności od zastosowania konkretnego roweru.

Rowery trekkingowe i ich podstawowe wyposażenie

rowery kross sklepKażdy rower trekkingowy jest zaprojektowany w taki sposób, by nie nastręczał żadnych problemów związanych z dyskomfortem podczas jazdy. Dlatego też rowery tego typu są wyposażane często w amortyzowany widelec oraz siodełko osadzone na amortyzowanej sztycy. Wszystkie te rozwiązania mają na celu poprawienie komfortu podczas krótszych lub dłuższych wycieczek. Rower trekkingowy mogą poruszać się w każdym terenie, a firmy produkujące rowery najczęściej wyposażają je w opony, które mogą pokonać każdą nierówność terenu. Na przykład polski producent rowerów Kross posiada całą serię rowerów trekkingowych zdolnych do dalekich wycieczek poza miasto. Wybierając trekkingowe rowery Kross sklep rowerowy wyposaża dany model w błotniki, które zapewne w dużej mierze uchronią nasze ubranie przed zabrudzeniami i błotem, które niechybnie wyląduje na nim po jeździe w jesiennych oraz deszczowych warunkach.

Rowery trekkingowe są także wyposażane w obowiązkowe oświetlenie rowerowe, które często jest zasilane prądnicą, która umieszczona jest w przedniej piaście. Dzięki temu mamy możliwość generowania prądu, który zasila przednią oraz tylną lampę. Tego typu system zastąpił przestarzałe dynama tradycyjne montowane często w starszych rowerach, gdzie prąd generowany był za pomocą styku dynama z naszą oponą rowerową.

Zamknij