kontakt@blueheven.pl

Czasem zdarza się, że nasz samochód wymagać może porządnego czyszczenia. Zwykle jest to konieczne wówczas, gdy zwyczajnie od dłuższego czasu tego nie robiliśmy. Ja sam wziąłem się za to w zeszłym tygodniu, i naprawdę nie było to proste.

Najwięcej uwagi wymagało wyczyszczenie dywaników samochodowych

dywaniki samochodoweWiększość spraw z tym związanych udało mi się załatwić dość szybko. Przetarcie tapicerki, kierownicy i innych tego typu rzeczy nie zajęło mi dużo czasu. Gdy jednak wziąłem się za dywaniki samochodowe zrozumiałem, że sprawa może nie pójść tak szybko, jak początkowo zakładałem. Było w tym sporo mojej winy – przez ostatni rok w ogóle nie dbałem o czystość mojego samochodu. Zakładałem raczej, że skoro raz na jakiś czas pada deszcz, to sam się opłukuje, a na wystawy nigdzie nim nie jeżdżę. Mimo wszystko w pewnym momencie zrozumiałem, że czas najwyższy już się za niego wziąć. Wyczyszczenie dywaników samochodowych choć nie było łatwe to jednak było w pełni wykonalne. Odrobina wysiłku i determinacji sprawiła, że udało mi się przywrócić je do takiego stanu, w jakim je kupiłem. Oczywiście to również było wynikiem pewnego rodzaju poświęcenia – gdy je kupowałem dobrze sprawdziłem wszystko, co tylko dało się sprawdzić. Po bardzo krótkim czasie wiedziałem już, że niczego lepszego nie uda mi się znaleźć, pomimo tego, że cena nie była wcale wygórowana. Do dziś dywaniki wyglądały nieziemsko, choć oczywiście nie mogłem pozwolić na to, by się za bardzo zabrudziły. Wystarczyło jednak raz na jakiś czas porządnie je przeczyścić.

Do dziś w moim samochodzie przez cały czas mam jedne i te same dywaniki. Choć generalnie jestem człowiekiem dynamicznym i lubię zmiany, to jednak nigdy nie chciałem wymienić tego elementu wnętrza. Nie miałem zresztą po co – nie tylko się nie niszczyły, ale i świetnie wyglądały.

Zamknij