kontakt@blueheven.pl

Współpraca z kontrahentami i wspólnikami często wymaga od nas umiejętności dyplomatycznych. Profesjonalny wizerunek, wiedza i ogłada. Wszystko co potrzebne do tego, aby zbudować prawidłową i silną wieź z innym przedsiębiorcą na fundamentach zaufania w umiejętności i decyzje podejmowane przez obie strony. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne i bardzo silnie rzutuje na przyszłą współpracę.

Prezent biznesowe dla kontrahenta

prezenty biznesoweOdpowiednio zbudowana marka i prezencja idzie w parze nie tylko z potrzebnym profesjonalizmem i wiedzą, ale także z pewnym wyczuciem sytuacji i smaku. Prezenty biznesowe wszak wykorzystywane są bardzo często do budowania zdrowych relacji na stopie biznesowej. Aczkolwiek należy pamiętać, że podobna tradycja nie jet sztywno przywiązana jedynie do spotkań na najwyższym szczeblu. Obdarowywanie się prezentami to częsta praktyka na wszystkich stopniach hierarchii wewnątrz przedsiębiorstwa. Wybór odpowiedniego i pasującego prezentu w takich okolicznościach nie zawsze jest sprawą prostą. Co więcej często wiele z pomysłów, które mogłyby wpaść nam do głowy mogą okazać się w bardzo złym tonie, albo wręcz zakazane regulacjami firmowymi, które mają na celu zabezpieczenie się przed posądzaniem o przyjmowanie niedozwolonych korzyści majątkowych. Aby wybrany przez nas prezent został ciepło przyjęty powinniśmy zdawać sobie sprawę z tradycji i zasad panujących w danej organizacji, a czasami nawet i kraju. Dopiero wtedy dobór upominku okaże się trafny i spełni swoją funkcję najlepiej.

Prezenty biznesowe to cała gama mniej lub bardziej uniwersalnych gadżetów, które mogą sprawdzić się w różnych zawodowych sytuacjach. Wybór odpowiedniego to kwestia wystarczająco delikatna, aby nie robić tego w sposób nieświadomy licząc na szczęście, bo bardzo często od podobnej decyzji zależeć może nasz wizerunek.

Zamknij