kontakt@blueheven.pl

Każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym będziemy spędzać leniwe niedzielne po pułudnia, letnie wieczory przy grillu z przyjaciółmi. Ogród to oczywiście nasza wizytówka, i każdy z nas chciałby, aby ogród był wyjątkowy i urokliwy. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule.

Projektowanie przydomowego ogrodu

przydomowe ogrody w GdańskuZakładając przydomowe ogrody w Gdańsku dobrze by było, abyśmy wzięli pod uwagę kilka ważnych spraw. Na początek dobrze by było uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przez pierwsze lata krzewy, drzewa są małe, dopiero rosną. Nie są jeszcze na tyle duże by dać nam cień, czy zasłonić przed sąsiadami, rośliny również potrzebują czasu na rozwój. Dlatego projektując nasz ogród przed domem weźmy to właśnie pod uwagę, że jego ostateczny wygląd na przestrzeni lat ulegnie zmianie. Co jeszcze jest istotne? Oczywiście wybór roślin do naszego ogrodu. Pięknych, wyjątkowych gatunków jest oczywiście całe mnóstwo, jednak każda roślina wymaga innego traktowania. Dlatego, jeżeli kochacie pracę w ogrodzie, pielęgnowanie kwiatów i wszystkie inne czynności związane z dbaniem o ogród, to oczywiście możecie wybrać nawet najbardziej wymagające gatunki roślin. Jeśli jednak jesteście zapracowani i nie macie po prostu czasu zajmować się ogrodem, wybierzcie takie rośliny, które nie będą zbyt absorbujące. Zastanówcie się nad funkcjami Waszego ogrodu, niech będzie on użyteczny dla każdego członka rodziny. Jeżeli mąż kocha grillowanie, lub wędzenie ryb, stwórzmy mu taką możliwość, jeżeli dziecko kocha skakać, być może trampolina będzie dla niego wesołą atrakcją, a dla kobiet chyba nie ma nic lepszego niż własny ogródek ze świeżymi ziołami.

Pamiętajmy o tym, aby ogród był spójny w koncepcji z otaczającymi go elementami, takimi jak taras, ogrodzenie, kolor elewacji i styl budynku, domu. Praca w ogrodzie jest dość ciężka i wymagająca, ale efekt końcowy wynagrodzi wszystkie trudy.

Zamknij