kontakt@blueheven.pl

Raje podatkowe, jak sama nazwa wskazuje, oferują nam niesamowite warunki, jeśli chodzi o opłaty skarbowe. Nie tylko podatki są bardzo niskie, ale również składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, chorobowe. To przekłada się na mniejsze wydatki firmowe.

Raje podatkowe i bezpieczne transakcje

raje podatkowe w EuropieJednak nie zawsze warto jest skorzystać z takiej opcji. Zanim wybierzemy jedną z nich (rajów podatkowych jest więcej) to musimy wszystko dokładnie sprawdzić, żeby nie narobić sobie kłopotów. Przede wszystkim musimy wiedzieć jaki system podatkowy i bankowy mają dane raje podatkowe w Europie. Wiadomo, że powinny być one bardziej korzystne niż nasze polskie oferty. Jednak każdy bank i każdy kraj ma swoje ustalenia i preferencje. Inaczej wyglądają oferty dla małej firmy, inaczej dla dużej, są firmy o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, takie które dopiero się tworzą i chcą zarejestrować działalność i takie które już ją prowadzą, ale chcą się przenieść do innego kraju, są spółki różnego rodzaju. Warto jest sprawdzić zatem dokładną ofertę dla rodzaju działalności przez nas prowadzonej. Potem trzeba sprawdzić jaki bank jest najbardziej godny zaufania w kraju. Najlepsze i najpewniejsze są banki narodowe, choć bywają także dobrze prowadzone banki prywatne. Do tego dochodzi kwestia wypełnienia wszystkich druków i papierów. Nie każdy posługuje się angielskim czy innym językiem obcym w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację i wypełnianie specjalistycznych formularzy. Warto jest się wtedy zwrócić o pomoc do renomowanej kancelarii prawnej,która załatwi wszystkie sprawy za nas.

Raje podatkowe to dobre miejsce dla przedsiębiorców. Warto jest skorzystać z dobrej oferty, która jest nam oferowana, a nasza działalność z pewnością będzie się rozwijać w dobrym tempie.

Zamknij