kontakt@blueheven.pl

Istnieje wiele typów reklam, różnią się one zawartymi w nich treściami. Reklamy można wyróżniać również ze względu na media. W drugiej klasyfikacji można wyróżnić reklamy internetowe, prasowe, telewizyjne, radiowe, mobilne itp. Jeśli chodzi o reklamy internetowe i telewizyjne wyróżnia się ze względu na treść dalej omówione typy reklam.

Spoty reklamowe – czy są skuteczne?

spoty reklamoweFilmy reklamowe to filmy reklamujące konkretną firmę, produkt lub usługę. Spoty reklamowe w niskich cenach są to krótkie filmy, najczęściej występujące między programami telewizyjnymi lub przed wyświetlaniem filmu właściwego w Internecie. Filmy skupiające się na przekazaniu informacji o produkcie lub usłudze lub jego czy jej promocyjnej cenie to filmy promocyjne. Filmy prezentujące daną firmę, najczęściej z silną pozycją na rynku to filmy korporacyjne. Takie filmy mogą być tworzone z myślą o potencjalnym kliencie lub pracowniku. Taka reklama powinna zachęcić do związania się z danym przedsiębiorstwem. Dział marketingu zajmujący się tworzeniem filmów to video marketing. Ten dział jest najczęściej wybierany, gdyż filmy łączą ze sobą obraz z dźwiękiem, dzięki czemu więcej treści może być przekazane w krótszym czasie. W ciągu kilkudziesięciu sekund można skupić uwagę danego człowieka i poinformować go o danej usłudze, produkcie czy firmie. Czas filmu jest ograniczony, więc trzeba dobrze przemyśleć jakie treści powinny zostać przekazane.

Istnieje wiele typów reklam i ciężko stwierdzić, która jest najlepsza. Wszystko zależy od efektu jaki chce się osiągnąć i w jaką grupę docelową kierować reklamę. Inna reklama będzie skuteczna jeśli chodzi o młodych odbiorców, a inna jeśli chodzi o tych starszych. Z tego względu również różne media osiągną różne efekty. Typy reklam pozwolą zorientować się przedsiębiorcy jaką reklamę wybrać.

Zamknij