kontakt@blueheven.pl

W mieście pojawiły się w ostatnim miesiącu liczne remonty. Tym razem nie dróg, ale chodników. Dzięki dotacjom unijnym stan chodników miast w naszym kraju ma się polepszyć. Nie będzie już niedoskonałości, nierówności i dziur, które powodują spory dyskomfort szczególnie w przypadku pań, chodzących na obcasach. 

Nowe chodniki w miastach

płyty chodnikowe betonoweNie tylko ulice w naszym kraju bywają nie do końca gładkie i komfortowe. Również chodniki pozostawiają często wiele do życzenia. Wszelkie nierówności, odstające czy kolebiące się płytki mogą być przyczyną nawet drobnych upadków. Na szczęście samorządy zostały wsparte dotacjami unijnymi w celu polepszenia stanu chodników w miastach. Udało się też znaleźć firmę, która produkuje płyty chodnikowe betonowe bardzo wysokiej jakości. Płyty te łączą się w idealny sposób, tworząc gładką powierzchnię chodnikową. Ich trwałość jest na tyle duża, ma wystarczyć na długie lata. Beton, z którego powstają płyty jest materiałem bardzo zaawansowany technologicznie, dzięki temu jest  bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych. Powstawanie dziur i wszelkich niedoskonałości jest więc mocno ograniczone. Wszystko wskazuje więc na to, że już w niedługim czasie będziemy się cieszyć chodnikami bardzo wysokiej jakości. Jeżdżenie rowerami czy na rolkach będzie na takim chodniku naprawdę komfortowe. Wymiana płyt w całym mieście ma zakończyć się na koniec przyszłego roku. Chodniki będą wszędzie jednolite, co dodatkowo wplynie na pozytywny wizerunek miasta.

Chodniki w Polsce przypominają trochę przysłowiowe już polskie drogi. Do tej pry nierówności, pochyłości czy ruchome płyty były czymś na początku dziennym. Jeżdżenie po mieście na rolkach, poza specjalnie wyznaczonymi trasami było więc niemożliwe. Aż do tego roku, kiedy to zaczyna się wymiana wszystkich płyt chodnikowych.

Zamknij