kontakt@blueheven.pl

 

Sauna znana jest od tysiącleci. Już starożytni mieszkańcy Azji, Eskimosi czy też Aztekowie korzystali z kąpieli w rozgrzanym powietrzu, którym wypełniano jamy w ziemi lub gliniane chaty. Niezwykła ciepła przyjemność, płynąca z kamieni przyciąga wiele osób również dzisiaj, a jej szczególne prozdrowotne właściwości stale zwiększają liczbę wielbicieli sauny.

Sauny kamienne w nowoczesnym wydaniu

kamienne sauny nowoczesneSauny kamienne są jedną z najpopularniejszych form łaźni parowej. Temperatura w tym typie sauny wynosi od 80 do 120 °C, natomiast wilgotność powietrza nie przekracza 60%. Główną zasadą jej działania stanowią rozgrzane kamienie, które polewa się wodą lub naparem z ziół, dzięki czemu powstaje para. Kamienne sauny nowoczesne są bardzo wysoko rozwinięte technologicznie. Są one wyposażane w specjalne piece, które podgrzewają kamienie pełne minerałów, następnie automatyczny mechanizm zanurza je w wodzie o bardzo niskiej temperaturze. W tym momencie następuje uwolnienie pary pełnej minerałów, której wdychanie ma istotny wpływ na drogi oddechowe, a także poprawia nastrój, zwiększa odporność oraz wydolność organizmu. Nowoczesne sauny kamienne pozwalają na automatyczną regulację pracy pieca, wysokości temperatury i wilgotności powietrza. Ponadto posiadają one ciekawy design, który również wpływa na atmosferę, sprzyjającą relaksowi.

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych (np.: grypa, niewydolność serca, niedawno przebyty zawał i zabiegi chirurgiczne, a także ostre stany zapalne) w nowoczesnej saunie kamiennej można jednorazowo przebywać od około 8 do 12 minut. Stosujemy ją jeden lub dwa razy w tygodniu. Sauna wspiera leczenie depresji i anoreksji, pomaga przy bólach reumatycznych, a także wspaniale hartuje organizm, dlatego warto ją odwiedzać przynajmniej od czasu do czasu.

 

Zamknij