kontakt@blueheven.pl

Sporty ekstremalne zyskują z każdą chwilą coraz większe grono fanów. Co można zaliczyć do takich sportów? Nie tylko jazdę na motocyklu czy loty paralotnią (lub motolotnią), ale także jazdę na wrotkach czy deskorolce, a także tricki wykonywane bardzo często na popularnym rowerze typu BMX.

Skatepark i nowe inwestycje

skateparkCoraz więcej sportów tego typu można uprawiać w skatepark – na przykład na obiekcie w mieście Opole czy jeśli chodzi o mieszkańców innych miast, w których takie obiekty są lokalnie dostępne. Skateparki w Polsce coraz częściej są dobrze doinwestowane i posiadają wiele rodzajów elementów, począwszy od ramp (tych dużych i tych określanych mianem miniramp), a także zjazdów czy podjazdów i innych dodatków, które umożliwiają skoki i wykonywanie innych tricków. Skatepark, gdzie w Polsce można spotkać się w większych grupach to przede wszystkim ten, w mieście Kraków. Działają tam bowiem zorganizowane stowarzyszenia, skupiające wielbicieli tego rodzaju sportów i w których można czynnie uczestniczyć i razem uczyć się nowych umiejętności. Skatepark to świetne miejsce w którym wiele czasu spędza młodzież oraz dzieci, ale coraz częściej taki rodzaj sportów ekstremalnych (z wykorzystaniem deskorolki, wrotek czy innych przyrządów) przyciąga również dorosłych amatorów takich sportów. Warto zorientować się czy i gdzie w naszym mieście można poszaleć na takim obiekcie – jest to świetna zabawa, nawet jeśli nie końca w naszym guście – z pewnością każda aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach jest na wagę złota.

Należy jedynie pamiętać o tym, aby taki sport był bezpieczny dla nas i innych korzystających (jak w przypadku każdego innego sportu) – należy więc zapoznać się z regulaminem obiektu i stosować między innymi kask czy ochraniacze, które pozwolą nam się czuć pewniej i bezpieczniej.

Więcej na http://4emotion.pl

Zamknij