kontakt@blueheven.pl

Nie wszystkie wynalazki są dobre do użytku powszechnego. Ludzie lubią korzystać obecnie z e-learningu, jednak nie zawsze ma on zalety. Wszystko zależy od tego, jakie szkolenie jest prowadzone za jego pomocą, czego dotyczy i do jakiej grupy jest kierowane.

Szkolenie BHP w domu

szkolenia bhp onlineNa pewno wygodną formą jest możliwość przyswajania wiedzy w domu. Wiele osób cieszy się z tego, że usiądzie sobie do szkolenia w najbardziej odpowiednim dla siebie czasie. Również, jeśli chodzi o szkolenia BHP online, to mogą być one wykonywane przez pracowników w czasie ich godzin pracy (i tak być powinno), ale e-learning pozwala na naukę w wolniejszym czasie, w którym nie ma się akurat nic ważnego do roboty. Nie zawsze jednak jest możliwość, żeby takie szkolenie BHP przeprowadzić. Po pierwsze, na pewno musi być to szkolenie okresowe, a nie wstępne, bo wstępne musi być robione stacjonarnie. Po drugie, nie w każdej branży jest możliwość wykonywać takie ważne szkolenia przez Internet. Na pewno trzeba się co do tego upewnić, jeśli jest się pracodawcą. Przepisy mówią o tym, że szkolenie wstępne musi być robione na miejscu. Przyjeżdża wówczas osoba prowadząca i opowiada o przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz o pożądanych zachowaniach na danym stanowisku. Jeśli już chodzi jednak o powtórne szkolenie, czyli właśnie okresowe, to pracownik może odświeżyć sobie wiedzę przed komputerem, ale później powinien egzamin zdać i tak stacjonarnie.

Wszystko po to, aby mieć pewność, że to on sam do niego podchodził i nie korzystał w międzyczasie z jakichś pomocy naukowych. Wiadomo, że ta wiedza musi być w głowie, a nie w Internecie, bo po prostu jest ona przydatna. Bez niej można niestety nieraz spowodować wypadek. Szkolenia BHP są bardzo istotne, więc tak czy siak trzeba się do nich przyłożyć.

Źródło http://onlinebhp.com

Zamknij