kontakt@blueheven.pl

Treningi personalne to nowa forma spędzania czasu przez ludzi w zasadzie w każdym wieku. Gwarantuje ona bowiem skuteczność i bycie pod skrzydłami profesjonalisty. Gwarantowana jest także mniejsza częstotliwość kontuzji, co cieszy każdego. Wady? Póki co niezauważalne. 

Poznań ośrodkiem trenerów personalnych

trener osobisty poznańPoznańscy trenerzy personalni cieszą się sporą popularnością. Z ich usług korzystają osoby przynależne do każdych grup wiekowych. Każda z tych grup ma swoje własne priorytety, a do każdych z tych priorytetów potrafią dostosować się trenerzy personalni. Bycie pod opieką profesjonalisty, chęć szybkiego zrzucenia wagi, czy też zrobienia formy, chęć po prostu posiadania prywatnego trenera… to wszystko to powody, które łączą ludzi korzystających z usług trenerów. W związku z tym, że takie usługi są dzisiaj po prostu w modzie, wielu młodych ludzi uznaje, że jest to przyjemna i dochodowa ścieżka kariery, wobec czego – chętnie się na nią decydują. Bez wątpienia – po części jest to prawda. Treningi personalne nie są zazwyczaj tanie. Z tą pracą wiąże się bowiem spora odpowiedzialność. Odpowiedzialność za drugiego człowieka, za jego stan zdrowia, a wręcz też za jego życie. Ufa on bowiem trenerowi niemal bezgranicznie, bo częstokroć wie zbyt mało, by z nim polemizować na tematy związane z ćwiczeniami. Dlatego też, szalenie istotne jest indywidualne podejście trenerów do ćwiczących. Ćwiczenie, które Kowalski wykonuje perfekcyjnie, i które mu służy, niekoniecznie będzie dobre dla Nowaka, który na przykład zmaga się z wieloletnim urazem kręgosłupa. 

Widać więc bowiem, że bycie trenerem personalnym to potworna odpowiedzialność. Nie każdy jest na nią gotów i nie każdy sobie z nią poradzi. Jest to praca jak każda inna, ponieważ najlepsi będą w niej wyłącznie pasjonaci i osoby znające się na rzeczy jak nikt inny.

Źródło maciej-lukomski.pl

Zamknij