kontakt@blueheven.pl

Firmy, które zajmują się transportem, bardzo często muszę korzystać z wag samochodowych, które pozwalają na oszacowanie ciężaru samochodu oraz ewentualnego załadunku. Jednak nie każdy wie, że niesprawdzone wagi, mogą znacznie wpływać na wynik ważenia.

Najlepsze wagi samochodowe

betonowe wagi samochodowe najazdoweIstnieje wiele przepisów, które zakazują wjazdu samochodem powyżej ustalonej wagi ze względu na stan powierzchni danej drogi. Żeby uniknąć nieprzyjemności oraz swobodnie móc wysyłać transport w docelowe miejsca, warto zdecydować się na betonowe wagi samochodowe najazdowe, które są nie tylko odporne, ale również bardzo precyzyjne i wygodne dla kierowców ze względu na szerokie wjazdy. Warto wiedzieć, że tego typu wagi mają dużą nośność jeśli chodzi o ciężar i jest to zazwyczaj nawet do 60 ton. Wykonane są z konstrukcji betonowej, stalowych elementów i elektroniki, która umożliwia odczyt danych za pomocą w cyfrowych rozwiązań. Co więcej, tego typu wagi zbudowane z betonu, zapewniają nam niezwykłą odporność i wytrzymałość, zarówno na uszkodzenia pochodzenia chemicznego jak i również mechanicznego. Wagi najazdowe są to tak zwane wagi wyniesione ponad teren to znaczy, że auto musi pokonać lekki pagórek, aby wjechać na miejsce ważenia. Są one również wyposażone bardzo dobrej jakości mierniki, które mogą być połączone z komputerami (przy pomocy odpowiedniego oprogramowania), ale również istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego wyświetlacza oraz urządzenia drukującego wynik pomiarów.

Korzystanie z najazdowych wag zbudowanych z betonu, jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich firm, które zajmują się logistyką, ponieważ są nie tylko odporne, ale również znoszą bardzo duży ciężar, dzięki czemu ich wytrzymałość jest dużo wyższa niż w przypadku innych rodzajów wag samochodowych.

Zamknij