kontakt@blueheven.pl

Dieta wegetariańska oraz wegańska jest jedną z najzdrowszych diet jakie powstały na przestrzeni lat. Ewolucja człowieka ukazała, że mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego nie są konieczne do prawidłowego rozwoju i prowadzenia zdrowego trybu życia. Coraz popularniejsze jest nie jedzenie mięsa, nawet stało się to modne.

Wege zamienniki tradycyjnych dań

wege bydgoszczLudzie przechodzą na dietę wege ze względu na poprawę jakości życia oraz zdrowie, a także ze względów etycznych i religijnych. Częstym powodem jest także ciekawość. Białko roślinne jest doskonałą alternatywą dla najpowszechniejszego białka pochodzenia zwierzęcego. Mimo, że jest gorzej przyswajalne, jego odpowiednia ilość w spożywanych produktach bezmięsnych, jest wystarczająca, aby pozostać zdrowym. Największą ilość białka można znaleźć w warzywach strączkowych, takich jak groch, fasola, a także bób. Najpopularniejsza jest soja, oczywiście najzdrowsza jest w postaci niezmodyfikowanej. Wege Bydgoszcz – coraz więcej powstaje restauracji, w których możemy zakupić dania wegańskie i wegetariańskie. Zwyczajne lokale podające dania mięsne w swoim menu umieszczają ich wegetariańskie odpowiedniki. Istnieją już zamienniki prawie wszystkich dań mięsnych. Wege burgery, wege parówki, wędliny i sery. Powstały wegańskie odpowiedniki każdego rodzaju nabiału. Zamienników jest bardzo wiele. Burgera wypełnia się standardowymi produktami, lecz kotlet wykonuje się, na przykład z ziaren soi lub fasoli, a także ciecierzycy. Odpowiednio doprawiony jest smaczny, niektóre zamienniki są łudząco podobne w strukturze i smaku do mięsa. Wegetariańskie lokale budzą zainteresowanie nie tylko osób będących na tego rodzaju diecie.

„Mięsożercy” również lubią danie warzywne, ponieważ stanowią one urozmaicenie od monotonnych posiłków. Nieznane jest zawsze ciekawe, gdyż każdy zastanawia się jak zastąpić w domowym, niedzielnym obiedzie tradycyjnego kotleta schabowego. W wege restauracjach możemy się tego dowiedzieć. Warto pójść chociaż raz do wegańskiej knajpy, nie tylko w Polsce. 

Zamknij