kontakt@blueheven.pl

W pracy bardzo ważną rolę odgrywa integracja zatrudnionych. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, w których mamy do czynienia z pracą zespołową. Wszelkie projekty muszą przebiegać sprawnie, a uczestniczące w nich osoby powinny potrafić znaleźć wspólny język. To właśnie z tego powodu firmy często organizują specjalne wyjazdy, które pomagają pracownikom się zintegrować.

Integracja kluczem do sukcesu zespołu

wyjazdy integracyjneW wielu projektach zdarza się, że nie pracujemy samodzielnie, a jesteśmy częścią zespołu. Działając w grupie, mamy jasno podzielone role i wspólnie wyznaczone cele. Jednak do tego, aby osiągnąć sukces, nie wystarczy zwyczajnie zebrać się w sali konferencyjnej i przystąpić do pracy. Niezwykle ważne są również relacje międzyludzkie – pozytywne znacznie ułatwiają, negatywne utrudniają efektywną pracę. To właśnie dlatego w firmach często organizowane są różnego rodzaju wyjazdy integracyjne. Podczas takiego wyjazdu pracownicy mają okazję lepiej się poznać i nawiązać kontakty między sobą. Dzięki temu zdobywają również cenną wiedzę na temat tego, z kim najlepiej by im się pracowało, a z kim musieliby wdrażać specjalne metody postępowania, aby uniknąć konfliktu. Ta wiedza o współpracownikach jest bardzo ważna, a od tego jak ją wykorzystamy, zależy później sukces naszego projektu i całościowe efekty naszej pracy. Działanie w grupie wymaga tej wiedzy nieodwołalnie.

Zespół, aby efektywnie pracować, musi zwyczajnie być w stanie się między sobą dogadać. Kiedy znamy już nieco współpracujące z nami osoby, jest to o wiele łatwiejsze, bo wiemy kogo na co stać i jakie temperamenty będą nam towarzyszyć w projektach. Tę wiedzę należy odpowiednio wykorzystywać – zarówno jeśli jest się liderem zespołu projektowego, jak i szeregowym pracownikiem.

Zamknij