kontakt@blueheven.pl

Pogrzeb zawsze wiąże się z załatwianiem wielu formalności. Nie jest to jednak dobry moment na to, by robić wszystko samodzielnie. Okres przed pogrzebem to czas żałoby i smutku. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług nowoczesnych zakładów pogrzebowych, które mogą zająć się wszystkimi sprawami w imieniu rodziny osoby zmarłej.

Transportowanie zwłok, kremacja, wybór trumien, urn, kwiatów na pogrzeb

usługi pogrzebowe krakówWystarczy spotkać się z pracownikiem takiego zakładu, omówić szczegóły organizacji pogrzebu, a następnie podpisać odpowiednie upoważnienia, dokumenty, by zakład mógł działać jak należy i wypełnić wszystkie powierzone mu zadania. Jedną z usług oferowanych przez zakłady pogrzebowe jest transport zwłok. Każdy zakład posiada samochody przystosowane do przewożenia osób zmarłych. Są to tzw. karawany, które posiadają część chłodniczą – w niej przewożone jest ciało w trumnie. Jeśli chodzi o usługi pogrzebowe kraków, to zakłady specjalizują się również w załatwianiu zasiłku pogrzebowego. Taki zasiłek wynosi obecnie kilka tysięcy złotych i pokrywa większość kosztów związanych z organizacją pogrzebu. Zakłady zajmują się nie tylko organizacją pogrzebów katolickich, ale również innych wyznań. Jeśli osoba zmarła nie była wierząca, możliwe jest zorganizowanie pogrzebu świeckiego. Większość zakładów ma własną kaplicę pożegnać. Niektóre oferują nawet możliwość kremacji zwłok. W zakładzie można wybrać kwiaty na pogrzeb, urnę, trumnę dla osoby zmarłej, ubrania.

Osoba zmarła zostanie odpowiednio przygotowana do pogrzebu, a później przewieziona do kościoła i na cmentarz. Sprawy w kościele i związane z miejscem na cmentarzu również załatwia zakład pogrzebowy. Dodatkowo wiele zakładów współpracuje z firmami kamieniarskimi, dlatego od razu można wybrać nagrobek dla zmarłego, który zostanie zamontowany na cmentarzu po pogrzebie.

Zamknij