kontakt@blueheven.pl

Każdy z nas marzy o idealnym związku. Szukamy więc idealnego partnera, który zaspokoi nasze potrzeby emocjonalne, będzie nas kochał i rozumiał i na którego zawsze będziemy mogły liczyć. I oto stało się. Poznajemy cudownego mężczyznę, który wydaje się nie mieć wad… do czasu. Po kilku latach zastanawiamy się kim jest osoba obok nas a znajoma nieśmiało mówi o terapii dla par.

Czy w Poznaniu potrzebujemy terapii dla par?

terapia dla par - PoznańPierwsza myśl to zaprzeczenie, że jej potrzebujemy. Tak zazwyczaj jest. Nie chcemy opowiadać nieznajomej osobie o naszych intymnych problemach, a już namówienie na to partnera wydaje się graniczyć z cudem. Może jednak warto zaryzykować? Zobaczyć co ma do powiedzenia taki terapeuta? W końcu to żaden wstyd a jeśli mój związek ma przez to odżyć, to czego chcieć więcej. Swoje poszukiwania zaczęłam w miejscu zamieszkania a kierunek poszukiwań to terapia dla par – Poznań. Okazuje się, że w internecie jest jak zwykle wszystko. Najpierw jednak postanowiłam porozmawiać z kimś, kto już podobną terapię odbył. Poprosiłam więc o rozmowę koleżankę mojej przyjaciółki, której taka terapia bardzo pomogła. Poczułam się jeszcze bardziej zachęcona jej opowieścią i za pomocą małego szantażu namówiłam na wizytę mojego partnera. Zaskoczenie było ogromne. Świetna atmosfera i pomimo trudnych czasem pytań, potrafiliśmy spojrzeć na nasze problemy obiektywnie. Zniknęły wzajemne oskarżenia.

Dziś już jesteśmy innymi ludźmi. Przede wszystkim nie koncentrujemy się jedynie na własnych potrzebach i oczekiwaniach ale nauczyliśmy bardziej dbać o siebie nawzajem. To niezwykłe jak sprawienie komuś zwykłej, drobnej przyjemności potrafi wnieść tyle radości do relacji. Być może nigdy bym tego nie odkryła gdyby nie pomoc wspaniałej terapeutki z Poznania, która prowadzi terapię dla takich par jak my.

Zamknij