kontakt@blueheven.pl

Urządzenia hakowe wykorzystywane są przede wszystkim do przenoszenia różnorodnych ciężarów. Mają one różne postaci. Mogą być mocowane na samochodach (popularne żurawie), oraz na np. suwnicach, czy także w innych miejscach. Np. urządzeniem hakowym może być podajnik z hakiem do przenoszenia materiałów budowlanych na miejsce budowy docelowej.

Solidny sprzęt budowlany

solidne urządzenie hakoweMaszyny budowlane, to nieodzowne urządzenia pomagające człowiekowi w wykonywaniu trudnych i często bardzo ciężkich prac. Wszystkie solidne urządzenie hakowe, doskonale wpisują się w tego typu prace. Jednak nie są one używane li tylko do prac budowlanych. Takie urządzenia mają swoje miejsce praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Czy będzie to przetwórstwo rybne, czy też transport maszyn i urządzeń – bez odpowiednich maszyn hakowych niewiele można byłoby zrobić. Sam człowiek jest zbyt słaby, aby sprostać wszelkim towarom i przenosić je z miejsca na inne miejsce. Dlatego wymyślił odpowiednie urządzenia, służące do tego typu prac. Urządzenia hakowe mają swoje zastosowanie nie tylko w transporcie, ale także np. przy ważeniu różnego typu towarów. Poczynając od złomu, a skończywszy na produktach spożywczych (warzywa, owoce itp), urządzenia hakowe doskonale spełniają swoją rolę. Wszystkie towary, które można ułożyć np. w skrzynkach, czy workach i zawiesić na haku, mogą być ważone na takim sprzęcie. Każdy sklep powinien posiadać wagę hakową, przystosowaną do danego rodzaju towarów sprzedawanych w takim sklepie.

Użytkując wagi hakowe, czy żurawie, lub innego tego typu urządzenia należy pamiętać o ich częstym przeglądzie. Podnosząc wielkogabarytowe i ciężkie towary, można narazić na niebezpieczeństwo pracowników, lub inne osoby, używając niesprawnych podnośników hakowych. 

Zamknij