kontakt@blueheven.pl

Zawiesia pasowe używane są do transportowania ciężkich ładunków. Są wykonywane z różnych komponentów. Wśród nich są na pewno liny, części metalowe i łańcuchy. Jedną z podstawowych cech zawiesi powinna być trwałość, więc same składowe także powinny być solidnie wykonane.

Zawiesia pasowe – wybór

trwałe zawiesia pasowe od producentaZawiesia mogą mieć różne konstrukcje. Wiele zależy od tego, do czego są one przeznaczone. Wiadomo, że jeśli chce się przewieźć wyjątkowo ciężkie elementy, to zawiesia będą musiały być jeszcze bardziej wytrzymałe. Udźwig jest jedną z ważniejszych cech takiego rozwiązania. Trzeba zawsze wybrać zawiesia także pod kątem innych czynników. Na pewno znaczenie ma między innymi otoczenie, w którym wykonywana będzie praca. To będzie decydowało o tym, jak bardzo muszą być trwałe zawiesia pasowe od producenta. Wpływ czynników chemicznych może na przykład powodować korozję zawiesi. Trzeba to uwzględnić. Poza tym panująca na danym terenie temperatura także ma znaczenie. Jeśli zna się te cechy środowiska, to można wówczas wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie dostosowane do wymagań konkretnego miejsca, a o to przecież chodzi. Innym ważnym czynnikiem jest eksploatacja. Ma ona na pewno wpływ na wytrzymałość, gdyż w zależności od częstotliwości stosowania zawiesia będą szybciej lub wolniej się zużywać. Jeśli użytkowane będą codziennie przez wiele godzin, to wiadomo, że muszą być wykonane z materiałów, które mniej się zużywają. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na to, co będzie za pomocą zawiesi przewożone.

Nie tylko masa ma znaczenie. Konieczne jest sprawdzenie także budowy danego przedmiotu. Jeśli posiada on ostre końce, to może wpłynąć na przecieranie się pasów, a co za tym idzie, na ich degradację. Na pewno nie można też zapominać o rozważeniu kwestii, w jaki sposób rzecz będzie przymocowana do zawiesia.

Zamknij